• повик за поддршка +86 18948897199

пРОФИЛ НА кОМПАНИЈАТА

Zhongshan Мао Shuo технологија акционерско копродукции, Ltd е основана во 2008 година, добавувачи на енергетски системи на апликација. Постави R & D, производство, маркетинг, услуги, како еден од надворешно осветлување, производство на електрична енергија соларни фотонапонски и снабдување со електрична енергија на национален високо-технолошки компании. Има положено "ISO9001: 2008 сертификат за систем за управување со меѓународни квалитет" и "ISO14001: 2004 меѓународните систем за управување со животната средина.". Победи на "национална осветлување индустрија познатиот бренд", "познатиот бренд во Кина", за многу години беше оценет како "договорот и сигурен претпријатие" почесна титула, која е сопственик Maoshuo (Хонгконг) Limited, компанија на науката и технологијата и трговија (Гуангдонг) копродукции, ООД

Компанијата се фокусираше на областа на ЛЕР надворешно осветлување, производство на соларни фотонапонски моќ и снабдување со електрична енергија, отворено производи осветлување вклучуваат соларни светилки, LED светла, тунел светла, рударски светилки, фрли светло светилки и други производи; импулсно напојување, константен напон, постојан струја напојување технологија е лидер во оваа индустрија! Производи имаат положено CE, FCC, благајнички, CCC и ROHS и други домашни и меѓународни сертификати, има освоено многу пронајдоци, патенти и корисни модели изглед.

Надворешно осветлување производи се широко се користи во општинските патишта, заштеда на енергија за осветлување проекти, нови руралните изградбата, патот осветлување проекти, парково осветлување и други зелени проекти за заштеда на енергија. И да преземе проекти LED патот осветлување, парково осветлување, системи за производство на електрична енергија соларни фотонапонски, зачувување на енергијата услуги и апликации за управување со енергија, проекти низ целата земја, и се извезуваат во Југоисточна Азија, Централна Азија, Европа и САД и други земји и региони.

"Возење во светот и осветлување на земјата" е растечка мисијата на компанијата да ја градиме нашата заедничка татковина преку постојани иновации енергетска технологија, ниска употреба на јаглерод, заштеда на енергија, намалување на емисиите и модели на одржлив развој.

Се фокусираат на поголема енергетска - Мао Shuo технологија!

 

 WhatsApp Онлајн Chat!